budowa domu

Budowa własnego domu – porady

Dla wielu osób budowa własnego domu jest jednym z największych marzeń. Dążenie do zrealizowania tego pragnienia wiąże się jednak z wieloma niedogodnościami i trudnościami. W zależności od wielkości działki i rodzaju budowanego domu koszty mogą być większe lub mniejsze, jednak pokłady czasu, które należy poświęcić na dopieszczenie każdego szczegółu są ogromne. Na co zwrócić uwagę, gdy zamierzamy rozpocząć budowę własnego domu?

 

Czytaj więcej
Współczynnik przenikania ciepła w domu

Oszczędzanie energii to od niedawna wyjątkowy priorytet w polityce i gospodarce, a także – budownictwie. Jak wiadomo, na zainteresowanie inwestycjami niskoemisyjnymi miały wpływ nie tylko zmiany klimatyczne oraz wprowadzone z ich powodu przepisy, lecz również liczne korzyści natury ekonomicznej, które można było dostrzec w wyliczeniach dotyczących energooszczędnych przedsięwzięć.

 

Czytaj więcej
Budowa domu – formalności

Dziś o formalnościach, które trzeba spełnić przed rozpoczęciem własnej inwestycji. Pamiętajcie, że budowa domu jest niezwykle złożonym procesem i nie lada wyzwaniem, które wymaga dopełnienia wielu rozmaitych formalności. Spełnienie jednego z największych marzeń nie raz może przysporzyć wielu kłopotów. Niektóre procedury przebiegają sprawnie, inne zaś mogą okazać się komplikującym się problemem.

 

Czytaj więcej
ABC izolacji poddasza

Planując budowę domu dużą uwagę skupiamy zazwyczaj na ociepleniu ścian budynku, co skutecznie zabezpiecza wnętrze przed nadmierną utratą ciepła przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. Jak się okazuje równie ważne jest wyłożenie odpowiednim materiałem termoizolacyjnym poddasza. Dlaczego?

Czytaj więcej
Izolacyjność akustyczna – o czym pamiętać?

Izolacyjność akustyczna to parametr, który w dużym stopniu wpływa na komfortowe użytkowanie budynku oraz pomieszczeń. Zgodnie z polskim prawem budynki, zarówno mieszkalne, jak i usługowe, należy projektować tak, by przebywanie w nich nie wiązało się z zagrożeniem dla zdrowia. O czym pamiętać, projektując izolację akustyczną?

Czytaj więcej
Izolacja fundamentów i piwnic

Samo wzniesienie fundamentów i piwnicy nie jest jeszcze wystarczające do tego, by cieszyć się ich trwałością. Konieczna jest izolacja, którą trzeba umiejętnie dobrać do konkretnego przeznaczenia.

Czytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel