Blog

Okna dachowe do łazienki – praktyczne porady

Łazienka pod skosami może być naprawdę bardzo atrakcyjnym pomieszczeniem w domu. Poddasze zapewnia bardzo duże możliwości aranżacji. Stawia ono jednak przed projektantami i właścicielami budynków również pewne ograniczenia, w tym przy wyborze okien.

 

Czytaj więcej
Jak położyć tynk strukturalny?

Położenie tynku to nie lada wyzwanie dla fachowca, ale czy na pewno tak jest? W przypadku tynku tradycyjnego pomoc z pewnością będzie potrzebna, inaczej jest przy tynku strukturalnym, który stosujemy na zewnątrz budynku, większość z nich położymy samodzielnie, zyskując tym samym oryginalną dekorację ścienną.

 

Czytaj więcej
Schody strychowe – jak je wybrać?

Strych to miejsce, które przeznaczone jest najczęściej na przechowywanie sprzętu ogrodniczego, przetworów czy też innych rzeczy, z których nie korzystamy na co dzień. Konieczne jest więc zapewnienie do niego swobodnego dostępu.

 

Czytaj więcej
ABC styropianu grafitowego

Szerokie oferty sklepów proponują wiele rodzajów styropianów. Głównym konkurentem najpopularniejszej, białej wersji tego materiału izolacyjnego jest styropian grafitowy. Czym się charakteryzuje i jakie właściwości przejawia?

 

Czytaj więcej
Budowa domu – formalności

Dziś o formalnościach, które trzeba spełnić przed rozpoczęciem własnej inwestycji. Pamiętajcie, że budowa domu jest niezwykle złożonym procesem i nie lada wyzwaniem, które wymaga dopełnienia wielu rozmaitych formalności. Spełnienie jednego z największych marzeń nie raz może przysporzyć wielu kłopotów. Niektóre procedury przebiegają sprawnie, inne zaś mogą okazać się komplikującym się problemem.

 

Czytaj więcej
Montaż okna dachowego przez dekarza

Co warunkuje długie i komfortowe użytkowanie okien dachowych? Bez wątpienia przyczynia się do tego ich jakość – dobra szczelność, niski współczynnik przenikania ciepła i wybór z uwzględnieniem wielkości powierzchni pomieszczenia. Drugim niemniej ważnym czynnikiem jest ich montaż, który powinien być wykonany zgodnie z instrukcją załączona do każdego zestawu. Prawidłowy pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału wybranej stolarki okiennej.

 

Czytaj więcej
pixel