styropiany

Od czego zależy cena styropianu?

Liderem wśród materiałów zwiększających efektywność energetyczną domów jest styropian. Firmy oferują różne rodzaje najpopularniejszego materiału izolacyjnego o odmiennych parametrach, jak i jakości. Od czego zależy cena styropianu? 

Czytaj więcej
Styropian dociepleniowy – 5 faktów

Styropian od wielu lat jest niekwestionowanym liderem wśród materiałów izolacyjnych. Swoją popularność zawdzięcza wielu aspektom, m.in. stosunkowi ceny do jakości, trwałości oraz bezpieczeństwu. Czym charakteryzuje się najbardziej chodliwy środek dociepleniowy?

 

Czytaj więcej
Zyski z docieplania domu/mieszkania

Decydując się na ocieplenie domu, mamy pełną świadomość kosztów materialnych, jakie poniesiemy. Jednak wynikające z takiej inwestycji korzyści, zdecydowanie przewyższają początkowe wydatki. 

Czytaj więcej
ABC styropianu grafitowego

Szerokie oferty sklepów proponują wiele rodzajów styropianów. Głównym konkurentem najpopularniejszej, białej wersji tego materiału izolacyjnego jest styropian grafitowy. Czym się charakteryzuje i jakie właściwości przejawia?

 

Czytaj więcej
Jaki wybrać styropian na fasadę

W tym artykule zdefiniujemy pojęcie fasady. Rozważymy, jaki styropian wybrać na fasadę. Opiszemy jakie znaczenie ma rodzaj ścian w zastosowaniu styropianu fasadowego. Opiszemy różnice między styropianami fasadowymi. Wymienimy firmy produkujące styropian fasadowy.

Czytaj więcej
Jaki wybrać klej do styropianu?

W tym artykule przedstawimy Ci różnice między klejem styropianowym a pianką poliuretanową. Opiszemy klej styropianowy i klej do mocowania siatki. Opiszemy w jaki sposób powinniśmy położyć klej styropianowy. Wymienimy zalety i wady oraz właściwości kleju styropianowego. Podamy jakich firm klej występuje na rynku i jakich polecany jest najlepiej.

Czytaj więcej
Jak dobrze ocieplić dach styropianem?

W tym artykule przedstawimy Ci właściwości styropianu do ocieplenia dachu. Opiszemy, jakie znaczenie ma grubość styropianu w ociepleniu dachu. Pomożemy w jego doborze. Wymienimy firmy produkujące takie styropiany.

Czytaj więcej
Gęstość styropianu – ma znaczenie?

Styropian jest jednym z najczęściej wykorzystywanych obecnie materiałów izolacyjnych. Posiada on bardzo dobre parametry, jest także prosty i szybki w montażu. Ale jaki wpływ ma gęstość styropianu na je właściwości termiczne?

Czytaj więcej
pixel