Blog

Zyski z docieplania domu/mieszkania

Decydując się na ocieplenie domu, mamy pełną świadomość kosztów materialnych, jakie poniesiemy. Jednak wynikające z takiej inwestycji korzyści, zdecydowanie przewyższają początkowe wydatki. 

Czytaj więcej
Jak zamontować okno

Prawidłowy montaż okien dachowych to podstawa. Jeżeli chcemy przez długie lata cieszyć się z jakości i funkcjonalności naszych okien, musimy dokładnie przeanalizować każdy, nawet najdrobniejszy element.

 

Czytaj więcej
ABC tynku strukturalnego
Tynki strukturalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród budujących czy ocieplających domy klientów. Wybierając tynk o strukturze BARANEK, można nadać ciekawą i klasyczną fakturę. W dodatku niezwykły efekt uda się uzyskać bez konieczności zatrudniania fachowej ekipy – prace można wykonać również samodzielnie.
Czytaj więcej
Dlaczego wybrać schody strychowe MAGNETIC NEO?

Na wyposażeniu znacznej większości domów znajdują się strychy, niestety bardzo często z racji utrudnionego dostępu miejsca te są niezagospodarowane. Strych niezależnie od wielkości może pełnić funkcję praktycznego schowka na różnego rodzaju przedmioty, akcesoria, ozdoby, zabawki itp. Co więcej jedynym sposobem na ocenę stanu technicznego dachu jest przejście właśnie poprzez strych. Praktycznym rozwiązaniem, które ułatwia dotarcie na strych jest zamontowanie profesjonalnych schodów strychowych. Dużą popularnością wśród klientów cieszą się te oferowane przez markę MAGNETIC NEO.

 

Czytaj więcej
Dziurawy fartuch okienny – jak naprawić?

Jedną z przyczyn przeciekającego dachu w domu może być dziurawy fartuch okienny. Do uszkodzenia mogło dojść np. wskutek nieprawidłowego montażu okna dachowego. Czy da się naprawić taką usterkę? Jak to zrobić? Podpowiadamy!

 

Czytaj więcej
Jaki tynk wybrać na elewację?

Tynki są jednym z najpopularniejszych materiałów elewacyjnych. Przede wszystkim ciekawie się one prezentują od strony wizualnej, właściciele domów mają do wyboru naprawdę szeroką gamę kolorów i wzorów. Ale ich rolą jest nie tylko ładny wygląd, ale także zabezpieczenie ścian przed uszkodzeniami czy działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Tynki występują w kilku rodzajach, a wybierając je należy wziąć pod uwagę rodzaj ścian, oczekiwania inwestora oraz budżet. Obecnie najpopularniejsze są tynki cienkowarstwowe, na przykład mineralne, silikonowe czy akrylowe.

 

Czytaj więcej
Współczynnik przenikania ciepła w domu

Oszczędzanie energii to od niedawna wyjątkowy priorytet w polityce i gospodarce, a także – budownictwie. Jak wiadomo, na zainteresowanie inwestycjami niskoemisyjnymi miały wpływ nie tylko zmiany klimatyczne oraz wprowadzone z ich powodu przepisy, lecz również liczne korzyści natury ekonomicznej, które można było dostrzec w wyliczeniach dotyczących energooszczędnych przedsięwzięć.

 

Czytaj więcej
Zyski z posiadania okien 3-szybowych

Już od jakiegoś czasu można zauważyć, że coraz większym powodzeniem w naszym kraju cieszą się okna trzyszybowe, chociaż wciąż niektórzy nie darzą ich największym zaufaniem. Dlaczego opłaca się zainstalować okno z trzema szybami?.

 

Czytaj więcej
pixel