Blog

Tynk mozaikowy sposobem na metamorfozę wnętrza

Tynki mozaikowe są masami tynkarskimi z małymi kamyczkami – wypełniaczami mineralnymi, które można nakładać zaraz po otwarciu puszki. Po nałożeniu cienkowarstwowej masy, tynk wyróżnia się estetyką, dlatego też jest to niezwykle dekoracyjna powłoka. Tynki te są bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia, niż inne tynki dekoracyjne. Doskonale znoszą nawet szorowanie, dlatego można bez obaw je myć. Tynki te cechują się też dużą przyczepnością, a przy tym nie chłoną wilgoci z powietrza.

 

Czytaj więcej
Okna 3-szybowe a energooszczędność. Czy warto zakupić okna 3-szybowe?

Okna 3-szybowe a energooszczędność. Czy warto zakupić okna 3-szybowe? Co to są okna trzyszybowe? Okna trzyszybowe zbudowane są z trzech tafli szkła o grubości 4 lub 6 mm. Tafle te oddziela ramka dystansowa, która ma za zadanie utrzymanie tafli szkła w pozycji pionowej w odpowiedniej odległości. Szerokość komory to zazwyczaj 16 mm. Komorę wypełnia tzw. argon lub krypton– gazy, które posiadają dobre właściwości izolacyjne. Powłoki ciepłochronne lub selektywne, które zostały zastosowane na szybach poprawiają izolacyjność okien.

 

Czytaj więcej
Jakie okno dachowe wybrać?

Wybór odpowiedniego okna dachowego to nie lada wyzwanie – szczególnie dla osób, które po raz pierwszy decydują się na taki zakup. Aby ułatwić Państwu to zadanie, przedstawimy przykładowe modele okien dachowych wraz z opisem oraz wskazówkami dotyczącymi ich funkcjonalnego użytkowania.

 

Czytaj więcej
Budowa własnego domu – porady

Dla wielu osób budowa własnego domu jest jednym z największych marzeń. Dążenie do zrealizowania tego pragnienia wiąże się jednak z wieloma niedogodnościami i trudnościami. W zależności od wielkości działki i rodzaju budowanego domu koszty mogą być większe lub mniejsze, jednak pokłady czasu, które należy poświęcić na dopieszczenie każdego szczegółu są ogromne. Na co zwrócić uwagę, gdy zamierzamy rozpocząć budowę własnego domu?

 

Czytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel