Jakie okno dachowe wybrać?

2021-01-25
Jakie okno dachowe wybrać?

Wybór odpowiedniego okna dachowego to nie lada wyzwanie – szczególnie dla osób, które po raz pierwszy decydują się na taki zakup. Aby ułatwić Państwu to zadanie, przedstawimy przykładowe modele okien dachowych wraz z opisem oraz wskazówkami dotyczącymi ich funkcjonalnego użytkowania.

Zanim zdecydujemy się na zakup okna dachowego, musimy zastanowić się nad takimi kwestiami jak plan zewnętrzny i wewnętrzny naszego domu oraz rodzaj pomieszczenia w jakim chcemy je zamontować (kuchnia, salon, łazienka). Bardzo ważne jest aby przed montażem okna o określonym rozmiarze, przemyśleć strukturalną integralność dachu. Może się bowiem zdarzyć, że niektórych kratownic nie da się przeciąć i konieczne będą rozwiązania alternatywne.

Okna obrotowe i uchylno-obrotowe

Okna obrotowe posiadają zawias umieszczony na środku wysokości okna. Wygodną obsługę zapewnia klamka znajdująca się u dołu skrzydła. Nieocenioną zaletą jest obrócenia okna o 180° w celu umycia ich zewnętrznej strony.

Dla bardzo wymagających polecamy nowoczesne okna uchylno-obrotowe. Zarówno funkcja obrotowa jak i uchylna są od siebie oddzielone, dzięki czemu ich użytkowanie jest całkowicie bezpieczne. Możliwość uchylenia okna od 0 do 35° zwiększa przestrzeń użytkową danego pomieszczenia oraz gwarantuje nieograniczony widok na zewnątrz.

Okna drewniane i PCV

Drewniane okna Magnetic NEO doskonale sprawdzą się w salonie, pokoju dla dzieci oraz wszystkich niezbyt wilgotnych pomieszczeniach. Bezsękowa, trwała rama została pomalowana bezpiecznym dla zdrowia lakierem, zaś samo drewno pozyskane zostało z certyfikowanych zasobów leśnych (PEFC). Jeżeli poszukujemy okna łazienkowego, zdecydowanie lepiej skusić się na okno wykonane z PCV. Mimo wysokiej jakości i wytrzymałości okien drewnianych, w łazience lub innym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności powietrza zdecydowanie lepiej sprawdzi się okno PCV. Wynika to przede wszystkim z faktu, że okna plastikowe nie pochłaniają wilgoci, dzięki czemu nie będziemy musieli obawiać się o ewentualne konserwacje.

Z ociepleniem elewacji budynku warto poczekać do wiosny. Jeszcze przed zimą należy odpowiednio zabezpieczyć dotychczasowe efekty prac budowlanych. Jeśli roboty stanęły w momencie klejenia, podczas powrotu do czynności budowlanych wiosną, powierzchnie ze styropianu należy solidnie przetrzeć papierem ściernym, dzięki czemu pozbędziemy się wszystkich zwietrzałych i uszkodzonych drobin styropianu. Zamontowane powierzchnie izolacyjne należy zabezpieczyć, wykonując warstwą zbrojącą i zagruntowanie. Tym sposobem można uniknąć naruszenia powierzchni przez warunki atmosferyczne oraz wnikania wody.

Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł ułatwi Państwu wybór najodpowiedniejszego dla siebie okna. W razie wątpliwość lub dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel