tynki strukturalne

Tynk mozaikowy sposobem na metamorfozę wnętrza

Tynki mozaikowe są masami tynkarskimi z małymi kamyczkami – wypełniaczami mineralnymi, które można nakładać zaraz po otwarciu puszki. Po nałożeniu cienkowarstwowej masy, tynk wyróżnia się estetyką, dlatego też jest to niezwykle dekoracyjna powłoka. Tynki te są bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia, niż inne tynki dekoracyjne. Doskonale znoszą nawet szorowanie, dlatego można bez obaw je myć. Tynki te cechują się też dużą przyczepnością, a przy tym nie chłoną wilgoci z powietrza.

 

Czytaj więcej
ABC tynku strukturalnego
Tynki strukturalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród budujących czy ocieplających domy klientów. Wybierając tynk o strukturze BARANEK, można nadać ciekawą i klasyczną fakturę. W dodatku niezwykły efekt uda się uzyskać bez konieczności zatrudniania fachowej ekipy – prace można wykonać również samodzielnie.
Czytaj więcej
Jaki tynk wybrać na elewację?

Tynki są jednym z najpopularniejszych materiałów elewacyjnych. Przede wszystkim ciekawie się one prezentują od strony wizualnej, właściciele domów mają do wyboru naprawdę szeroką gamę kolorów i wzorów. Ale ich rolą jest nie tylko ładny wygląd, ale także zabezpieczenie ścian przed uszkodzeniami czy działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Tynki występują w kilku rodzajach, a wybierając je należy wziąć pod uwagę rodzaj ścian, oczekiwania inwestora oraz budżet. Obecnie najpopularniejsze są tynki cienkowarstwowe, na przykład mineralne, silikonowe czy akrylowe.

 

Czytaj więcej
Jak położyć tynk strukturalny?

Położenie tynku to nie lada wyzwanie dla fachowca, ale czy na pewno tak jest? W przypadku tynku tradycyjnego pomoc z pewnością będzie potrzebna, inaczej jest przy tynku strukturalnym, który stosujemy na zewnątrz budynku, większość z nich położymy samodzielnie, zyskując tym samym oryginalną dekorację ścienną.

 

Czytaj więcej
Rodzaje tynków zewnętrznych
Tynk zewnętrzny jest to warstwa z zaprawy lub gipsu. Wyróżniamy tynki mineralne, akrylowe, silikonowe, silikonowo - silikatowe stosowane na ściany. Możemy jeszcze wyróżnić tynki mozaikowe, które są stosowane na cokoliki. Marki produkujące tynki to ARSANIT, ATLAS, CERESIT, MAGNETIC i TERMOORGANIKA.
Czytaj więcej
Jak tynkować ściany zewnętrzne
Przygotowanie podłoża pod tynkowanie to czynność, którą wykonujemy w przypadku tynku gipsowego, jak i cementowo wapiennego. Kolejną czynnością poprzedzającą tynkowanie jest odpowiednie przygotowanie zaprawy. Musimy to wykonać w odpowiednich proporcjach.
Czytaj więcej
Jaki tynk na elewację
Tynk jest to warstwa z zaprawy lub gipsu, która pokrywa powierzchnię ścian. Wyróżniamy tynki cienkowarstwowe takie jak: t. mineralne, t. akrylowe, t. silikonowe i t. silikatowe oraz tynki grubowarstwowe, które są stosowane na ścianach jednowarstwowych.
Czytaj więcej
Jak położyć tynk mozaikowy poprawnie?

W tym artykule przedstawimy Ci jak poprawnie kłaść tynk mozaikowy, jakie mamy jego rodzaje ze względu na kamyczek, jak i na tworzący wzór. Wymienimy kolory tynku mozaikowego. Jak również opiszemy dokładną procedurę nakładania tego tynku wraz z przygotowaniem powierzchni.

Czytaj więcej
Elewacja domu. Możliwe rozwiązania

Łączenie barw, struktur i faktur to trend, który aktualnie dominuje w architekturze, a nowo powstające domy wyróżniają się oryginalną i efektowną elewacją. Coraz odważniejsze rozwiązania spotykają się z uznaniem społeczeństwa. Jak zatem wygląda elewacja godna miana trendu XXI wieku?

Czytaj więcej
pixel