Styropian dociepleniowy – 5 faktów

2021-02-04
Styropian dociepleniowy – 5 faktów

Styropian od wielu lat jest niekwestionowanym liderem wśród materiałów izolacyjnych. Swoją popularność zawdzięcza wielu aspektom, m.in. stosunkowi ceny do jakości, trwałości oraz bezpieczeństwu. Czym charakteryzuje się najbardziej chodliwy środek dociepleniowy?

Ekologia

Styropian należy do grupy materiałów neutralnych dla środowiska. Dzięki swojej wyjątkowej budowie – 98% powietrza, 2% polistyrenu, skutecznie zmniejsza zużycie kosztownej energii, ograniczając jednocześnie emisję szkodliwych związków do atmosfery. Wybór styropianu na materiał izolacyjny dla naszego domu oznacza udział w ochronie środowiska naturalnego. Warto dodać, iż styropian podlega recyklingowi, a jego produkcja charakteryzuje się ekonomicznością.

Gwarantowana oszczędność

Stosunek ceny do jakości styropianu wypada niezwykle korzystnie. Materiał ten przejawia bardzo dobre parametry izolacyjne, a jego zakup, w porównaniu do innych rozwiązań  może okazać się po prostu optymalnym rozwiązaniem. Należy również pamiętać, iż styropian w przyszłości pozwoli nam znacznie zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie, co jeszcze bardziej zwiększa jego lukratywność.

Sprawdzony materiał

Styropian plasuje się w czołówce niezawodnych materiałów izolacyjnych. Jego wyjątkowe właściwości przejawiają się m.in. w tym, iż jest niezwykle trwały i odporny na starzenie. W porównaniu do pozostałych materiałów dociepleniowych przejawia bardzo wysoką odporność na ściskanie i rozrywanie. Styropian jest również odporny na bakterie, grzyby oraz pleśń. Dzięki swojej strukturze nie gnije w wilgotnym środowisku, zachowując przy tym swoje pierwotne wymiary.

Łatwy montaż

Ocieplanie styropianem składa się z kilku podstawowych etapów, które nie wymagają znajomości zaawansowanych technik oraz profesjonalnych narzędzi czy maszyn. Montaż jest prosty oraz bezpieczny, styropian nie wywołuje uczuleń, nie pyli się, a jego waga jest bardzo niska.

Uniwersalne rozwiązanie – ocieplenie fundamentów, elewacji oraz dachu

Styropian jest niezwykle uniwersalnym materiałem dociepleniowym. Swój użytek odnajduje podczas izolacji fundamentów, cokołów, ścian zewnętrznych, dachów skośnych, dachów płaskich oraz podłóg na gruncie. Szeroki wachlarz zastosowań umożliwia ocieplenie styropianem praktycznie całego domu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel