Jaki jest koszt montażu okna dachowego?

2021-06-28

  

Koszt montażu okna dachowego to jedno, a zakup okien to drugie. Przy obliczaniu budżetu przewidzianego na stolarkę okienną, należy wziąć pod uwagę oba koszty, aby w przyszłości uniknąć niespodzianek. Okna dachowe, które mają służyć latami powinny pochodzić od najlepszych producentów, a montaż powinien być przeprowadzony przez najlepszego dekarza. Aby móc dobrze skontrolować swoje finanse, należy wiedzieć, czego oczekujemy od okien dachowych, które mają w odpowiedni sposób doświetlić nasze poddasze. Najlepiej, aby były one energooszczędne, dzięki czemu ochronią nas przed chłodem zimą i gorącem w letnie dni. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli zakupimy najlepsze okna dachowe, ale będą one źle zamontowane, to nie zapobiegniemy mostkom termicznym, czy innym przykrym zjawiskom. Warto więc zapoznać się z poniższym artykułem, aby dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas montażu okien dachowych i oszacować pełen koszt montażu.

  
  


Z artykułu dowiesz się:

 1. jaki jest koszt zakupu okien dachowych
 2. jak kształtuje się cena za zakup okna z usługą montaż
 3. jak jest koszt montażu okna dachowego
 4. co jeszcze może mieć wpływ na cenę montażu okna dachowego


montaż okna dachowego,=

Jaki jest koszt zakupu okien dachowych?

Zanim odpowiemy na pytanie, jaki jest koszt montażu okna dachowego, warto zastanowić się w pierwszej kolejności nad tym, ile mogą kosztować nas okna dachowe. Pełen koszt jest bowiem uzależniony od takich parametrów jak: rodzaj, wielkość i dodatkowe akcesoria, które mają usprawnić pracę okna. W dobrych sklepach internetowych, lub na stronach producentów, możesz skorzystać ze specjalnych konfiguratorów, gdzie wybierasz interesujące Cię parametry okien dachowych i sprawdzasz, jaki byłby koszt zakupu takich produktów. Najczęściej należy podać dane takie jak:

 • otwieranie okna;
 • z jakiego materiału ma być wykonane okno;
 • rodzaj pakietu szybowego;
 • rodzaj kołnierza uszczelniającego;
 • jaka wielkość okna Cię interesuje.

Podając te wszystkie informacje, konfigurator wskaże Ci cenę danego okna, co znacznie ułatwi Ci oszacowanie potrzebnego budżetu.

Jak kształtuje się cena za zakup okna z usługą montażu?

W tym przypadku wszystko zależy od zakresu prac, który musiałby być przeprowadzony w celu montażu okien dachowych. Zakres cen może różnić się ze względu na to czy:

 • zaplanowana jest budowa całego dachu i dopiero wstawienie okien dachowych,
 • okna dachowe mają być wstawione w gotowy już dach,
 • okna dachowe mają być tylko wymienione na nowe w tych samych miejscach w połaci dachowej.

Koszt montażu okna dachowego

montaż okna dachowego,=

Prawda jest taka, że u każdego fachowca, możesz zapłacić zupełnie inną cenę za montaż okna dachowego. Inna cena montażu będzie w momencie, kiedy będziesz chciał wymienić lub zamontować jedno okno, a inna kiedy więcej. Chodzi tu głównie o to, że im więcej okien chcesz wymienić, tym lepiej, ponieważ wówczas cała cena jest rozłożona na ilość okien. W tym wszystkim należy pamiętać o tym, że montaż okna powinien być przeprowadzony przez fachowca., który faktycznie zna się na rzeczy, ponieważ okno zamontować może każdy, jednak liczy się to, aby nie utworzyły się np. mostki termiczne, bo potem ciężko jest je usunąć. Koszt montażu okna dachowego może wynosić od 250 do 900 zł. Ostateczna cena obliczana jest na podstawie zakresu działań

Co jeszcze może mieć wpływ na cenę montażu okna dachowego?

montaż okna dachowego,=

Montując okno dachowe, fachowcy będą brali pod uwagę przede wszystkim:

 • konieczność utworzenia otworu okiennego;
 • ułożenie ramy izolacyjnej;
 • oszacowanie odpowiedniej wysokości, na której ma być umieszczone okno;
 • zainstalowanie zestawu izolacyjnego i uszczelniającego.

Obliczając koszty zakupu i montażu okna dachowego, nie ma sensu nastawiać się na niskie koszty i okrajać budżet, ponieważ takie działanie może doprowadzić tylko do tego, że dobrane okna dachowe będą złe a i montaż nie przeprowadzony poprawnie. Skutkuje to kolejnymi, większymi kosztami, związanymi z całkowitą wymianą okien i ich profesjonalnym montażem. Warto więc od razu zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swojego domu

Autor: Małgorzata Buchkovska

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021
pixel