Jak zaaranżować nowoczesne poddasze?

2021-02-01
Jak zaaranżować nowoczesne poddasze?

Poddasze w domkach jednorodzinnych nie musi służyć jedynie jako miejsce do przechowywania niepotrzebnych rzeczy czy też suszenia prania. Mając dodatkową przestrzeń, warto ją wykorzystać do celów mieszkalnych – zaaranżować przytulną sypialnię, nowoczesną kuchnię bądź salon.

Poddasze od strony praktycznej

Adaptacja poddasza na pomieszczenia mieszkalne to niekiedy duże wyzwanie, szczególnie kiedy wcześniej był to zaniedbany strych. Przede wszystkim trzeba pamiętać o doprowadzeniu na poddasze ogrzewania. Jeżeli już wcześniej zostało to zrobione, to pracy będzie naturalnie mniej, jak też koszty remontu nie będą wysokie. Drugą ważną kwestią jest wymiana okien. To przez nie ucieka nawet do 30% ciepła z wnętrza budynku. W tej strefie mieszkalnej muszą być to okna dachowe. Decydując się na pozostawienie widocznych elementów drewnianych dachu, o ile takie istnieją, doskonałym pomysłem będzie wybór okien drewnianych. W skandynawskich wnętrzach sprawdzą się idealnie okna dachowe drewniane Magnetic Fenster Plus z jasnego drewna sosny nordyckiej. Zwracając jednak uwagę na kwestie techniczne, nie można pominąć faktu, że okna te mają UW=1,3 w/m2K dla całego okna i będą odpowiednio chronić przed wymianą powietrza z otoczeniem. Model z nawiewnikami, czyli okno Dachowe MAGNETIC Fenster Plus-V powinny wybrać osoby, którym zależy na świeżym oraz zdrowym powietrzu w mieszkaniu, jak też na uniknięciu wilgoci, co jest ważne szczególnie w kuchni i łazience.

Poddasze od strony wizualnej

Przy aranżacji poddasza niezwykle ważna jest umiejętność wykorzystania każdego metra kwadratowego powierzchni. Skosy często uniemożliwiają wstawienie wysokich i dużych szaf i regałów. Z tego powodu dobrym wyborem jest zamówienie mebli na wymiar. Szafki będą idealnie dopasowane kształtem oraz rozmiarem do niestandardowych wysokości sufitów. Ponadto, w nowoczesnych wnętrzach fantastycznie sprawdzają się wszelkiego rodzaju skrzynie, pudełka i pufy. Młodzi ludzie decydują się nawet na duże poduszki ułożone wokół niskiej ławy jako alternatywa dla wysokich krzeseł i sofy.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel