Jak rozwiązać problem przeciekania okien dachowych?

2021-03-18
Jak rozwiązać problem przeciekania okien dachowych?

Montowanie okien dachowych na poddaszu jest świetnym pomysłem na jego doświetlenie i stworzenie wspaniałego, nowoczesnego klimatu. Problemem, który jednak spędza wielu osobom posiadającym okna dachowe, jest ich przeciekanie. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego tak się dzieje i jak zapobiegać takim sytuacjom. Przyczyn, przez które przeciekają okna dachowe, może być naprawdę wiele. Pierwsze co nasuwa się na myśl, to źle przeprowadzony montaż, ponieważ nawet jeśli kupimy super szczelne okna, pochodzące od firmy MAGNETIC, a nie będą one zamontowane w sposób prawidłowy, to właśnie wówczas narażamy się na ich przeciekanie.


Z artykułu dowiesz się:

  1. dlaczego okno dachowe powinno być montowane wraz z kołnierzem uszczelniającym
  2. co zrobić, kiedy okno dachowe zaczyna przeciekać?
  3. jaką ofertę kieruje do swoich klientów firma MAGNETIC
  4. jak przeciwdziałać przeciekaniu okien dachowych


““okno

Okno dachowe i kołnierz uszczelniający

Każde okno dachowe powinno być wyposażone w kołnierz uszczelniający. Producent okien dachowych MAGNETIC stworzył ofertę, w której do każdego okna dachowego tej firmy, możesz zakupić dedykowany kołnierz uszczelniający. Bez tego możesz zapomnieć o szczelnym i nieprzeciekającym oknie. Kołnierz zawsze powinien być dopasowany do rodzaju pokrycia dachowego oraz do otworu okiennego. Firma MAGNETIC oferuje nam kołnierze uszczelniające przeznaczone do dachów płaskich oraz pokryć falistych. Należy pamiętać, że kołnierz i okno dachowe muszą do siebie świetnie przylegać, aby nie doprowadzać właśnie do takich sytuacji, jak przeciekanie okien dachowych, lub do przedostawania się zimnego powietrza do pomieszczenia.

Nie wolno zapominać również o odpowiedniej warstwie izolacyjnej. Najczęściej jest ona tworzona z wełny mineralnej. Jednak jeśli będzie ona źle położona i zamoknie, przestanie spełniać swoje zadanie i nie będzie już odpowiednim materiałem izolacyjnym.

Co zrobić, kiedy okno dachowe zaczyna przeciekać?

““okno

Jest kilka rzeczy, które należy sprawdzić, aby dowiedzieć się, dlaczego nasze okno dachowe zaczęło przeciekać. W pierwszej kolejności należy sprawdzić stan kołnierza uszczelniającego. Powinien od ściśle przylegać do ramy okiennej. Jeżeli stwierdzimy, że nie jest tak, jak być powinno, należy wymienić wadliwy kołnierz uszczelniający na nowy. W przypadku kiedy stwierdzimy, że kołnierz dobrze przylega do ramy okiennej, należy przejść do uszczelniania okna. Najpierw sprawdź, czy między ramą okienną a szybą nie doszło do rozszczelnienia. Jeśli tak, zadbaj o wymianę elementów, które doprowadzają do przeciekania. Czasem nasz dom wyposażony jest w stare okna i jedynym wybawieniem, które może nas uchronić przed przeciekaniem i walką z zimnym powietrzem, jest ich wymiana na nowe. Zawsze jednak, zanim się za to zabierzemy, sprawdźmy, jaki typ okien będzie wówczas najlepszy dla naszego budynku.

Firma MAGNETIC – oferta kołnierzy i okien dachowych

Producent okien dachowych, MAGNETIC NEO, przedstawia innowacyjne rozwiązania, dzięki którym nie musisz martwić się o przeciekanie okien dachowych. Kołnierz do okna dachowego MAGNETIC SFX do pokryć płaskich wykonany jest z aluminium i gwarantuje pełną wodoszczelność. Dowodem na jego niezawodność są badania, którym kołnierz uszczelniający MAGNETIC NEO został poddany, a testowany był w skrajnych warunkach eksploatacyjnych. Jest on również odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie UV.

Drugim polecanym kołnierzem uszczelniającym firmy MAGNETIC jest model przeznaczony do pokryć falistych. Również wykonany jest z aluminium i świetnie komponuje się z oknami MAGNETIC i ROOFLITE. Jego konstrukcja jest całkowicie przemyślana. Posiada on dodatkową uszczelkę piankową i aluminiowy pas, gwarantujący całkowitą wodoszczelność.

Kołnierze uszczelniające można zakupić oddzielnie lub od razu w zestawie wraz z oknami MAGNETIC NEO.

Nie martw się przeciekaniem okien dachowych

““okno

Przeciekające okna dachowe mogą być zmorą wielu osób mieszkających na poddaszu. Kiedy dochodzi do przecieku, świadczy to o problemie, który należy rozwiązać od razu, aby nie narażać się na późniejsze dodatkowe koszty naprawy, np. podłogi lub mebli, które zostały zalane. Okna dachowe niejako są ryzykiem, zwłaszcza te, które montowane są w dachach płaskich. Woda, tak jak powietrze, może przenikać przez najmniejszą szczelinę, a jak wiemy, wilgoć potrafi być naprawdę nieubłagana dla stolarki okiennej. Sukcesywne problemy z przeciekaniem będą doprowadzały do odkształceń okna i z czasem do jego całkowitego zniszczenia.

Dzięki inwestowaniu w takie produkty, jak kołnierze uszczelniające i okna dachowe firmy MAGNETIC NEO, nie musisz obawiać się przeciekania okien dachowych. Najnowsze technologie, w które zostały wyposażone te produkty, sprawiają, że w swoim domu możesz poczuć się całkowicie bezpiecznie. Są to również rozwiązania na każdą kieszeń. Więc, zamiast zastanawiać się nad innymi pomysłami, które mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, wybierz tę ideę, dzięki której unikniesz stresowych sytuacji.

Autor: Małgorzata Buchkovska

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel