Jak myć okna dachowe obrotowe z dolnym otwieraniem?

2021-04-25
Jak myć okna dachowe obrotowe z dolnym otwieraniem?

Poddasza są coraz częściej wykorzystywane jako przestrzeń użytkowa, nawet dla kilkuosobowej rodziny. Jednym z najważniejszych elementów w takim pomieszczeniu są okna dachowe, jednak wielu użytkowników, którzy nigdy nie mieli z nimi do czynienia, boi się o to, że nie poradzi sobie z utrzymaniem ich w czystości. Często można spotkać się ze stwierdzeniami, że okna dachowe brudzą się o wiele częściej niż tradycyjne okna fasadowe. Jednak czy faktycznie ma to jakikolwiek związek z prawdą? W poniższym artykule odpowiemy na to pytanie, jak i na główne związane z myciem okien dachowych obrotowych oferowanych m.in. przez firmę Magnetic Neo.


Z artykułu dowiesz się:

  1. czy okna dachowe brudzą się częściej i mocniej niż okna fasadowe
  2. jak myć okna dachowe firmy Magnetic Neo
  3. czym myć okna dachowe Magnetic


““okno

Czy okna dachowe brudzą się częściej i mocniej niż okna fasadowe

To, czy dane okno, niezależnie czy jest to rodzaj fasadowy, czy dachowy, będzie brudziło się w podobnym stopniu, zależy w głównej mierze, od miejsca, w którym mieszkamy. Jeśli nasz dom czy mieszkanie znajduje się na terenie, gdzie występuje dość zanieczyszczone powietrze, wówczas zarówno okna dachowe, jak i fasadowe będą wystawione na podobną moc zabrudzeń. Na to czy okno dachowe Magnetic będzie się brudziło bardziej, ma wpływ również kąt nachylenia dachu, czy rodzaj zamontowanej szyby zewnętrznej. W każdym razie, aby móc cieszyć się swoimi oknami połaciowymi jak najdłużej, należy o nie dbać w należyty sposób, myjąc i konserwując je wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebują.

Jak myć okna dachowe firmy Magnetic Neo?

““okno

Firma Magnetic Neo oferuje nam okna dachowe obrotowe z otwieraniem dolnym. Środkową część tych okien myje się w taki sam sposób, jak w przypadku standardowych okien fasadowych. Wielu przyszłych użytkowników okien dachowych obrotowych zastanawia się jednak, w jaki sposób myć je od strony zewnętrznej. Firma Magnetic Neo oferuje jednak dość łatwe rozwiązania tego problemu. Skrzydła okien dachowych Magnetic można bowiem obracać o 180 stopni i blokować w takiej pozycji, co sprawia, że możesz je umyć nawet przy użyciu dwóch rąk. Blokada znajdująca się w ościeżnicy okna sprawia, że nie musisz obawiać się, że produkt ten nagle zacznie się samoistnie zamykać. Po umyciu okna dachowego Magnetic wystarczy odblokować zasuwkę i odwrócić delikatnie skrzydło na prawidłową stronę.

Czym myć okna dachowe Magnetic?

““okno

Okna dachowe Magnetic najlepiej myć przy użyciu miękkiej ściereczki lub gąbeczki. Przed głównym myciem szyby należy ją dobrze namoczyć, ponieważ dzięki temu szybciej usuniemy trudniejsze zanieczyszczenia. Do powierzchni szklanych najczęściej przeznacza się zwykłą wodę. Najlepiej, aby była lekko ciepła i niezbyt twarda. Nie ma przeciwwskazań, aby myć szybę wodą z odrobiną detergentu.

W przypadku drewnianych ram okiennych należy użyć miękkiej bawełnianej ściereczki i specjalistycznych środków do mycia drewna. Niektórzy eksperci są zdania, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby drewnianą ramę umyć tak samo jak przeszklenie, ale jeśli nie chcesz mieć żadnych wątpliwości, najlepiej użyć specjalnych środków do drewna.

Posiadasz okna dachowe obrotowe wykonane z PVC? Wówczas możesz wykorzystać również wodę i płyn, a jeśli nie poradzą sobie one z trudniejszymi zabrudzeniami, pokuś się o sodę oczyszczoną, która podczas domowych porządków okazuje się niezastąpiona. Oczywiście na rynku również znajdziesz dedykowane specyfiki do mycia ram PVC.

Jak widać, mycie okien dachowych obrotowych firmy Magnetic nie należy do najtrudniejszych zadań. Produkty te posiadają system ułatwiający ich pielęgnację, a to sprawia, że nie ma już żadnych wymówek, które mogłyby Cię przekonać, że nie warto kupować okien dachowych obrotowych!

Autor: Małgorzata Buchkovska

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel