Kołek do mocowania izolacji trzpień tworzywowy z krótką strefą rozpierania WKRĘT-MET LTX 10x120mm - 200 szt.
Kołki do mocowania izolacji trzpień tworzywowy z krótką strefą rozpierania WKRĘT-MET LTX 10x120mm - 200 szt.
Kołki do styropianu 120 Plast LTX 10x120/200 szt. Wkręt – Met
Kołki montażowe 120 Plast LTX 10x120 to produkty, które służą do mocowania styropianu XPS i EPS. Materiał, z którego są wykonane to polietylen i poliamid wzmocniony włóknem szklanym. Z tego ostatniego wykonany jest trzpień łączników, a włókno szklane zapewnia jego trwałość. Kołki do mocowania w styropianie LTX 10x120 są doskonałym mocowaniem mechanicznym dla całego systemu. Powinny też być stosowane do przenoszenia obciążeń siły ssania wiatru.
Kołki do styropianu 120 Plast LTX 10x120 - zalety
Uniwersalne kołki do styropianu 120 Plast LTX 10x120 to łączniki wbijane z trzpieniem plastikowym, który jest wzmacniany włóknem szklanym. Średnica otworu łącznika wynosi 10 mm, a jego długość 120 mm. Kołki te charakteryzuje krótka strefa rozpierania. Trzpień daje dużą wytrzymałość w trakcie montażu, główka jest skonstruowana w taki sposób, że uszczelnia połączenie trzpień – koszulka łącznika, tym samym ułatwiając montaż. Łączniki do styropianu 120 Plast LTX 10x120 posiadają specjalny kołnierz zapewniający zwiększoną sztywność talerza dociskowego oraz mocny docisk przymocowywanego materiału. Konstrukcja koszulki to zwiększona liczba „kieszeni” klejowych na talerzu dociskowym. Zwiększa ona mocowanie zaprawy klejowej. Podłoża, do jakich mogą być montowane to: beton, cegła ceramiczna pełna, pustak ceramiczny, beton komórkowy, elementy na kruszywie lekkim.
Jak zamontować kołki do styropianu 120 Plast LTX 10x120?
Przy montażu kołków do styropianu LTX 10x120 zwróćmy uwagę na długość łącznika. Musi ona odpowiadać strefie rozporowej w materiale konstrukcyjnym ściany (tutaj wynosi ona 120 mm).Płyty termoizolacyjne montujemy za pomocą zaprawy klejowej, a średnica otworów powinna być zgodna ze średnicą łączników (10 mm). Następnie przygotowujemy otwory w podłożu, do którego będziemy montować łączniki. Należy je oczyścić cztery razy, przy użyciu wiertła o zwolnionych obrotach. Otwory w materiałach pełnych muszą być głębsze (co najmniej o 10 mm) od głębokości zakotwienia łączników. Natomiast, jeśli wiercimy otwory w podłożach z pustkami lub betonie komórkowym (gazobetonie) nie używajmy do tego celu wiertarki udarowej, gdyż może to doprowadzić do rozbicia ścianek wewnętrznych podłoża, a co za tym idzie zminimalizować trwałość łączników. Gdy mamy już odpowiednio przygotowane otwory, to możemy przystąpić do instalacji łączników LTX 10x120. Montujemy je w miejscu pokrywającym się z miejscem ułożenia zaprawy klejowej znajdującym się na płycie termoizolacyjnej. Korpus łącznika osadzamy w taki sposób, aby właściwie dopasować talerzyk dociskowy do materiału termoizolacyjnego. Następnie zostanie nam już tylko wbicie trzpienia w celu trwałego zamocowania łącznika. Ważne jest, aby nie dobijać łączników z wbitym trzpieniem, gdyż może to spowodować ich pękanie. Kołki do mocowania styropianu LTX 10x120 możemy również montować w wyfrezowanych otworach frezem do styropianu WK-FT. Na zakończenie montażu zamaskujmy miejsce mocowania krążkiem ze styropianu KS/KSG. W obu przypadkach jest to tzw. montaż zagłębiony.