Kołek do mocowania izolacji trzpień metalowy z krótką strefą rozpierania WKRĘT-MET LMX 10x70mm - 200 szt.
Kołki do mocowania izolacji trzpień metalowy z krótką strefą rozpierania WKRĘT-MET LMX 10x70mm - 200 szt.
Kołki do styropianu i wełny 70 Metal LMX 10x70 Trzpień metalowy Wkręt-Met
Łączniki do styropianu i wełny LMX 10x70 wbijane składają się ze stalowego trzpienia z krótką strefą rozpierania. Wykonane są z polietylenu, trzpień ze stali ocynkowanej zakończony jest główką oblaną poliamidem. Pozwala to na zmniejszenie punktowej przenikalności cieplnej łącznika. Kołki styropianowe LMX 10x70 mogą być stosowane do przenoszenia obciążeń siły ssania wiatru i stanowić dodatkowe mocowanie mechaniczne dla całego systemu. Stosuje się je do styropianu EPS oraz XPS, wełny mineralnej, wełny lamelowej (z talerzykiem dociskowym TDX-90 i TDX-140).
Zalety kołków do styropianu i wełny 70 Metal LMX 10x70
Kołki do styropianu i wełny 70 metal LMX 10x70 z trzpieniem metalowym charakteryzuje krótka strefa rozpierania. Ulepszona konstrukcja strefy rozporu oznacza, że mogą być one montowane we wszystkich kategoriach podłoża przy zachowaniu wszystkich parametrów wytrzymałościowych. Główka trzpienia metalowego pokryta jest tworzywem, przewodność cieplna jest niska. Trzpień jest w taki sposób skonstruowany, by skutecznie zapobiegać korozji. Większa ilość „kieszonek” klejowych na kołnierzu dociskowym zapewnia znakomitą przyczepność zaprawy klejowej. Kołnierz dociskowy jest bardziej usztywniony, dzięki innowacyjnej konstrukcji koszulki. Łączniki do styropianu i wełny 70 metal LMX 10x70 mogą być mocowane do takich podłoży jak: beton, cegły ceramiczne pełne i drążone, cegły silikatowe, pustaki ceramiczne, gazobeton, czy elementy na kruszywie lekkim.
Jak zamontować kołki do styropianu i wełny 70 Metal LMX 10x70?
Mamy do zamontowania kołki do styropianu o długości 70 mm. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wykonać przed rozpoczęciem montażu jest dobranie łączników do rodzaju podłoża. Długość łączników musi pozwolić na to, aby strefa rozpierania znajdowała się w materiale konstrukcyjnym ściany. Minimalna długość łącznika to Ld=tfix+ttol+heff. Wzór przedstawia grubość mocowanej termoizolacji + grubość warstw wyrównujących + głębokość zakotwienia łącznika. Zaprawa klejowa posłuży do zamocowania płyt termoizolacyjnych. Średnica wierconych otworów musi być taka sama, jak średnica łączników. W materiałach pełnych (czyli np. w betonie zwykłym, czy cegle pełnej) musimy oczyścić otwory wiertarką o zwolnionych obrotach powtarzając tę czynność czterokrotnie. Otwory w podłożach z pustkami oraz w betonie komórkowym (gazobetonie) wiercimy bez używania udaru. Ilość łączników na 1 m2 powierzchni ocieplenia powinna być dokładnie określona w projekcie ocieplenia. Kołki mocujemy w miejscu ułożenia zaprawy klejowej na płycie termoizolacyjnej. Korpus łącznika osadzamy tak, aby zlicować talerz łącznika z materiałem termoizolacyjnym. Następnie wbijamy trzpień po to, by trwale go zamocować. Można montować łączniki w wyfrezowanych otworach frezem WK-FT. Po skończeniu montażu maskujemy miejsce mocowania krążkami ze styropianu KS/KSG (tzw. montaż zagłębiony).