Kołek do mocowania izolacji trzpień metalowy z krótką strefą rozpierania WKRĘT-MET LGX 10x70mm - 200 szt.
Kołki do mocowania izolacji trzpień metalowy z krótką strefą rozpierania WKRĘT-MET LGX 10x70mm - 200 szt.
LGX 10x70 Kołki do styropianu i wełny/200 szt. Wkręt-Met
Łączniki LGX-10 to produkty przeznaczone do mocowania różnych materiałów izolacyjnych, takich jak styropian EPS, styropian XPS, wełna mineralna i wełna lamelowa, w obiektach budowlanych. Składają się z polietylenowej koszulki i trzpienia stalowego ocynkowanego, który jest zakończony szerokim łbem, aby zapobiec zbyt głębokiemu osadzeniu w koszulce. Łączniki LGX-10 powinny być stosowane do przenoszenia obciążeń siły ssania wiatru i zapewniać dodatkowe zamocowanie mechaniczne dla całego systemu. Mogą być instalowane na różnych rodzajach podłoży, takich jak beton, cegły ceramiczne pełne, silikatowe, pustaki ceramiczne i elementy na kruszywie lekkim oraz gazobeton.
Zalety kołków do styropianu i wełny LGX-10x70 /200 szt. Wkręt-Met
Kołki LGXT-10 to uniwersalne produkty do mocowania wełny i styropianu. Ich zalety to przede wszystkim innowacyjna konstrukcja - duża ilość kieszeni klejowych na talerzu dociskowym zwiększa przyczepność zaprawy klejowej. Trzpień stalowy zapewnia doskonałą wytrzymałość w trakcie montażu. Budowa główki trzpienia uszczelnia jego połączenie z koszulką łącznika. Kołnierz łącznika daje większą sztywność talerza dociskowego i gwarantuje optymalny docisk materiału. Kołki montażowe LGX-10 nadają się do mocowania w takich podłożach jak: beton, cegła ceramiczna pełna i silikatowa, pustak ceramiczny, beton komórkowy, a także elementy na kruszywie lekkim.
Jak wygląda montaż kołków do styropianu i wełny LGX 10x70?
Przed montażem należy rozpoznać podłoże i wybrać odpowiednie łączniki. Długość łącznika powinna być dostosowana do materiału ściany, tak aby strefa rozporowa była w nim umieszczona. Minimalna długość łącznika to Ld = tfix + ttol + heff, gdzie tfix to grubość mocowanej termoizolacji, ttol to grubość warstw wyrównujących, a heff to głębokość zakotwienia łącznika w podłożu. Podłoże powinno być przygotowane zgodnie z wytycznymi producenta systemu ETICS. Płyty termoizolacyjne należy zamocować przy użyciu kleju. Średnica otworów powinna być zgodna z średnicą łączników. Otwory w materiałach pełnych powinny być głębsze o co najmniej 10 mm od głębokości zakotwienia łącznika. Należy je oczyścić poprzez wiercenie ruchem posuwisto-zwrotnym na zmniejszonych obrotach (czynność tą należy powtórzyć cztery razy). W materiałach z pustkami i gazobetonie otwory powinny być wiercone bez udaru, ponieważ może to uszkodzić ścianki wewnętrzne i zmniejszyć wytrzymałość łączników. Ilość łączników na 1 m2 powierzchni ocieplenia jest określona w projekcie ocieplenia zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane. Orientacyjne ilości to: styropian - minimum 2 szt./płytę-4 szt./m2, wełna mineralna MW - minimum 6 szt./m2 (ilość orientacyjna nie zastępuje projektu ocieplenia). Łączniki powinny być zamocowane w miejscu, gdzie znajduje się zaprawa klejowa na płycie termoizolacyjnej. Korpus łącznika należy osadzić w taki sposób, aby zlicować talerz łącznika z materiałem termoizolacyjnym. Następnie należy wbić trzpień łącznika, co spowoduje jego trwałe zamocowanie. Łączniki można montować w wyfrezowanych otworach frezem WK-FT – tzw. montaż zagłębiony. Po montażu łącznika, należy zamaskować miejsce mocowania krążkami ze styropianu KS/KSG tzw. montaż zagłębiony.